שם החברה Step-Hear

שם המוצר Step-Hear שלט-קולי ואפליקציה חינמית אתר https://www.step-hear.com/

Step-Hear Guide :

  • מערכת להכוונה קולית לעיוורים ואנשים עם לקות ראיה – להתמצאות, ניווט ועזרה בתוך מבנים ובסביבה.
  • יחידות הבסיס הינה שלט-קולי (Audio-Sign) המופעל כאשר משתמש עם האפליקציה החינמית  Step-hear מתקרב אליו ואז מושמעות הנחיות קוליות (מהשלט-הקולי ומהאפליקציה – לבחירת המשתמש), בהכוונה קולית מדויקת המותאמת ללקויי ראיה: היכן הדלת וכיצד להיכנס למבנה, כמה צעדים ובאיזה כיוון המעליות, הקבלה, השירותים וכדומה.  מחוץ למבנים: לאיזה צומת הגעתי, מה בצד השני של מעבר החציה וכו’. כמו כן- “מה סביבי?” – סקירה של 360 מעלות של נקודות עניין בסביבת המשתמש. ניתן גם לחייג בלחיצת כפתור לקבלת עזרה מהקבלה או מהאחראי לכך במקום.
  • ה  Audio-Sign חיוני: הוא משמש כעוגן ללקויי הראיה היכן לעמוד בטווח של קליטת Bluetooth כך שההנחיות הקוליות הן הנכונות והמדויקות ביותר.
  • המערכת מתאימה ל: בנקים, קניונים, מוסדות אקדמיים, היכלי תרבות, תיאטראות, פארקים, אטרקציות תיירותיות, צמתים ומעברי חציה ועוד

: Step-Hear Urban

  • מערכת חכמה לתחבורה ציבורית לבעלי מוגבלויות עיוורים, אנשים לקות ראיה, אנשים שמתניעים בכיסאות גלגלים.
  • בתחנה מותקן ה audio-sign שבעזרתו עיוור או לקוי ראיה יכול להבחין שהגיע לתחנה, ובצבר של תחנות לכמה קווי אוטובוס, לדעת בדיוק היכן התחנה שלו.
  • מידע קולי על קווי האוטובוס המגיעים ושעת הגעתם מושמע לפי בחירת המשתמש, בלחיצה על כפתור באפליקציה.
  • המשתמש יכול בלחיצת כפתור לשלוח הודעה לנהג הקו הרלוונטי על כך שאדם עם מוגבלות מחכה בתחנה הקרובה. זהו מאפיין ייחודי וחיוני של המערכת, שפותח בעקבות תלונות של בעלי מוגבלויות על כך שלא מספיקים לעלות על האוטובוס לו הם מחכים.
  • המשתמש מקבל התראה קולית כשהקו שבחר מתקרב.
  • באוטובוס עצמו, המשתמש יכול להפעיל את הכריזה באוטובוס, ובלחיצת כפתור באפליקציה לסמן לנהג שברצונות לרדת בתחנה הבאה, מבלי שיצרך לחפש ולהגיע לכפתור באוטובוס. *

מערכת חכמה ברמזורים להולכי רגל:

בשילוב עם ה’תקתקנים’ הקיימים שמשמיעים צליל שונה לירוק או אדום. מכיוון שחלק מהעיריות נענו לבקשות תושבים שכנים לרמזורים, שהצליל התמידי הפריע להם ונטרלו את הצליל משעות הערב, או גרמו לצליל להיות מאוד נמוך בכל שעות היום. מערכת Step-Hear מאפשרת לאדם עם האפליקציה המתקרב לרמזור  לגרום לצליל ללקויי ראיה להתחיל לפעול או להגביר הצליל כל שניתן לשמוע גם עם רעש כלי רכב ברקע.

 

בישראל ישנן כ- 4000 יחידות בסיס של סטפ-היר מותקנות בכל הארץ – בבנקים (בנק הפועלים ועוד), במרכזי תחבורה (במודיעין ועוד), משכני אומנויות (בירושלים, בבאר שבע), מוסדות אקדמיים (האוניברסיטה העברית בירושלים ועוד), קופת חולים כללית, בתי חולים (אסף הרופא, רמב”ם…), מקומות בילוי ציבוריים (חופי הים בתל-אביב והרצליה), אטרקציות תיירותיות (אגמון החולה, המצפה התת ימי באילת…), ועוד רבים. בתחום התחבורה הציבורית – המערכת עובדת מעל שנה בעשרות תחנות ואוטובוסים בהרצליה, כפר-סבא ורעננה, בפיילוט בשיתוף משרד התחבורה וחברת מטרופולין. בחו”ל ישנן המערכת מותקנת באוניברסיטאות (אוניברסיטת בוקרשט בבוקרשט רומניה, אוניברסיטת Maltepe בתורכיה), מרכזי קניות (Mega Mall ברומניה, באוסטרליה Queen Street Mall Brisbane), מסלול הליכה בפארק בשבדיה ועוד.