שם החברה זוז

שם המוצר זוז אתר https://www.zoozpower.com/

זוז פיתחה מערכת ייחודית לאגירת אנרגיה המסוגלת לעשות מספר בלתי מוגבל של מחזורי פריקה-טעינה ומאפשרת להקים תחנות טעינה מהירות ואולטרה-מהירות לרכבים חשמליים בכל מקום, גם איפה שרשת החשמל חלשה.
מערכות ההנעה החשמליות סובלות מבעית זמינות נמוכה יחסית למערכות מבוססות דלק – ברכב בנזין תדלוק של כ 3 דקות מאפשר נסיעה של כ 4 שעות רצופות בעוד שטעינה של רכב חשמלי לוקחת כ- 8 שעות ומספיקה לנסיעה רצופה של כשעתיים בלבד. ביצועים אלו אינם מספקים נהגים ורכבים שנדרשים לנסוע מרחק גדול במשך היום. בנוסף, נוצרת בעיה פסיכולוגית שנקראת “range anxiety” המעכבת את חדירת הרכבים החשמליים לשוק.

כדי להתגבר על בעיות אלו, פותחה טכנולוגיה לטעינה מהירה המאפשרת לטעון את הרכב בכ -20 דקות (נכון להיום) ותוך מספר שנים –תוך 5 דקות בלבד. המטענים הנדרשים לביצוע טעינה מהירה זו הם גדולים ביותר (350 קילוואט עד 1 מגה וואט). התקנתם של מטענים אלה יוצרת בעיות קשות בעיקר על רשת חלוקת החשמל, הקשורות גם במחסור בהספק וגם בהפרעות ניכרות על רשת החשמל בסביבה שלהן.

בתקופה בה התחזיות והמכירות של רכבים חשמליים נוסקות, עולה צורך מתגבר למציאת פתרונות טעינה מהירים, עמידים ומקיימים שאינם פוגעים ביציבות הרשת וניתנים להתקנה מהירה ללא צורך בשדרוג תשתיות החשמל הקיימות. זוז פיתחה יחידת אגירת אנרגיה קינטית ייחודית המאפשרת טעינה מהירה – בכל מקום. המערכת החדשנית מסוגלת לעמוד בטעינות רבות, הספקים גבוהים ובעלת אורך חיים של כ- 20 שנה ללא מגבלה על כמות מחזורי הפריקה והטעינה. ניתן להתקין את המערכת כמעט בכל אתר ללא צורך בשדרוג תשתית החשמל. מלבד היותה ידידותית לסביבה, מבחינה כלכלית, תוספת העלות (LCOE ) לקילו וואט שעה, היא הנמוכה ביותר בשוק והיא חמישית מעלויות של מערכות דומות המבוססות על סוללות כימיות.

הפתרון מיושם בוינה, פראג ורומא (אירופה) ובקרוב גם בארה”ב.